Angielskie czasy Przyimki Techniki pamięciowe Techniki koncentracji  

Ucz się - Ucz się

Angielskie przyimki zawsze sprawiały trudności w nauce. Kiedy użyć „at”, „in”, „on” i innych…? To pytanie zadaje sobie wielu uczniów. Są sposoby, żeby się tego nauczyć. Jednym z nich jest posegregowanie sobie wszystkich i nauczenie się ich. Można je podzeiliuć ze względu na czas i przestrzeń.


Taraz postaram się wytłumaczyć, kiedy używa się poszczególnych. Zacznijmy od słynnego „at”. Gdy mówimy o konkretnej godzinie w ciągu dnia i gdy mamy do czynienia ze związkami frazeologicznymi, trzeba go użyć. Nauczenie się jednak takich rzeczy dla niektórych jest trudne.


Trzeba tutaj opanować ich wiele. Jeżeli chodzi o przestrzeń, słowo to oznacza: „przy”, „obok”, itp. Najczęściej używane jest również „in”. Korzysta się z niego, gdy mówimy o czasie, kiedy coś się wydarzyło.


Stawia się go w określaniu, jaka jest pora dnia, a także kiedy coś ma się wydarzyć. Jeśli chodzi o przestrzeń, wtedy mowa jest o wnętrzu jakiegoś domu, czy budynku. Ostatnim przyimkiem jest słowo: „on”. Używane przy określaniu dni, miesięcy zawsze jest wtedy używane. Można je spotkać również przy innych sytuacjach.Oznacza ono „na”. Określanie położenia różnaych rzeczy zawsze bardzo się przydaje. Żeby więc nie robić błędów, warto zapamiętać sytuacje, kiedy się używa poszczególnych przyimków.

 
   Przyimki
   Ucz się

Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

Angielski przez internet? Czemu Nie? Spróbuj bo Warto

Masz potencjał? Sprawdź swoje IQ - najlepszy test na inteligencję!

To, że zostajemy w Polsce i to właśnie tutaj planujemy otworzyć swój własny biznes, uczyć się czy też po prostu pracować na etacie, wcale nie oznacza, że nie powinniśmy znać żadnych języków obcych.

Niektórzy idą na łatwiznę stwierdzając, że przecież można zatrudnić tłumacza. Ale czy taki tłumacz naprawdę musi towarzyszyć nam na każdym biznesowym, czy też prywatnym spotkaniu? Nauka angielskiego może być naprawdę przyjemna.

By zaznajomić się z językiem wystarczy oglądać anglojęzyczne filmy i słuchać angielskiej muzyki. A co daje nam znajomość angielskiego? Moc nowych rozwiązań.

Dla przykładu – szukając kontaktów biznesowych , nie musimy już ograniczać się wyłącznie do Polskich wspólników. Bez problemu dogadamy się także z zagranicznymi współpracownikami. Znając angielski poradzimy sobie bez problemu niemalże w każdym kraju – wiele ludzi się nim posługuje.

Ucząc się angielskiego od najmłodszych lat, zapewniamy sobie w przyszłości lepszy start. Bo nie jest prawdą, że liczą się wyłącznie papierki, które mogą udokumentować, iż skończyliśmy kilka wyższych uczelni. Najważniejsze są nasze umiejętności – zatem również znajomość języków obcych , w tym angielskiego.

Angielski jest obecny w każdej szkole. I każdy uczeń, który zdaje maturę, powinien potrafić porozumieć się w tym języku.

Znajomość angielskich przyimków ułatwia naukę i rozumienie języka, a przy tym pomaga nam w płynnym i poprawnym rozmawianiu.

Dodaj artykuł

Streszczenia lektur

Artykuły tematyczne

Języki obce - audio

Nauka języków obcych

E-angielski

Angielska literatura

 
Copyright ©2018 by przyimki
Kreator Stron www